Sektorowa Rada ds. Kompetencji
Sektora Odzysku Materiałowego Surowców

Celem projektu jest zwiększenie wpływu przedsiębiorców sektora gospodarki odpadami na instytucje edukacyjne (zarówno z obszaru edukacji formalnej, jak i pozaformalnej), aby zdobywane kwalifikacje były dostosowane do realnych potrzeb pracodawców sektora…

Aktualności

11 stycznia 2023

Dodatkowe środki z PARP na dofinansowania do szkoleń do wzięcia

Dla przedsiębiorców, którzy zajmują się odzyskiem surowców z materiałów segregowanych, demontażem wyrobów zużytych, zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne – dostępne są jeszcze środki w kwocie ponad 1 miliona złotych na dofinansowanie do szkoleń pracowników. Szereg czynników takich jak wahania na rynkach surowców, wzrost cen energii a także duża zmienność przepisów i wymagań w zakresie gospodarki odpadami czy też decyzji środowiskowych ma istotny wpływ na funkcjonowani (...)
18 listopada 2022

Trzynaste posiedzenie plenarne Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców

W dniu 12 października 2022 r. odbyło się trzynaste posiedzenie plenarne Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców. Spotkanie zostało poświęcone zagadnieniom związanym z bieżącą pracą Rady Sektorowej oraz analizie sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w branży gospodarki odpadami. Obecnie w branży odzysku materiałowego surowców odnotowujemy spadek konsumpcji i jest to trend, który utrzyma się przez najbliższe dwa kwartały. Branża będzie się mierzyła z nieco mniejszą ilością odpadów z gospodarstw domowych. Nadal (...)
woman placing sticky notes on wall
27 października 2022

Jeszcze milion złotych na dofinansowania do szkoleń dla MŚP i dużych firm

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego SA zaprasza mikro, małe, średnie i duże firmy z całej Polski działające w branży odzysk materiałowy surowców oraz posiadające wpisany do CEIDG lub KRS kod PKD z działu 38 (działalność związana ze zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów, odzysk surowców) do skorzystania z 80% dofinansowania do szkoleń z zakresu m.in.: budowania i wdrażania strategii rozwoju pr (...)
25 lipca 2022

Dwunaste posiedzenie plenarne Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców

W dniu 22 czerwca 2022 r. odbyło się dwunaste posiedzenie plenarne Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców. Spotkanie zostało poświęcone zagadnieniom związanym z bieżącą pracą Rady Sektorowej oraz analizie sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w kraju oraz w branży gospodarki odpadami. Tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale br. wyniosło 8,5% (wzrost realny). Ze względu na brak pełnych danych za II kwartał br., to prognozuje się, że tempo wzrostu PKB w II kwartale będzie trochę wyższe niż 4%. W III i IV kwartale p (...)
woman placing sticky notes on wall
4 maja 2022

2 miliony złotych na dofinansowania do szkoleń dla firm z sektora odzysku materiałowego surowców – rekrutacja startuje 10 maja 2022 r.

Od godz. 9.00 w dniu 10 maja 2022 roku zapraszamy do składania wniosków o dofinansowanie do szkoleń dla pracowników firm sektora odzysku materiałowego surowców. Nabór wniosków będzie trwał do wyczerpania przewidzianej alokacji (2 000 000 zł). Dokumenty  rekrutacyjne (wypełnione i przesłane w Systemie https://akademiamarr.pl/ przez Przedsiębiorcę) podlegają weryfikacji w momencie dostępności/uwolnienia środków, o których mowa powyżej. UWAGA: Formularze zgłoszeniowe Przedsiębiorców przesłane w Systemie, a zawierające wnioski n (...)