Celem projektu jest zwiększenie wpływu przedsiębiorców sektora gospodarki odpadami na instytucje edukacyjne (zarówno z obszaru edukacji formalnej, jak i pozaformalnej), aby zdobywane kwalifikacje były dostosowane do realnych potrzeb pracodawców sektora…
W dniu 26.10.2021 r. odbyło się w formie zdalnej IX spotkanie Grupy Roboczej ds. współpracy edukacji i biznesu w sektorze gospodarki odpadami (GRGO).
Spotkanie GRGO zostało poświęcone następującym trzem zagadnieniom:
Zaprezentowano i omówiono zakres rekomendacji, w szczególności dobre praktyki proponowane do rekomendowania w zakresie współpracy przedsiębiorstw z uczelniami wyższymi i szkołami branżowymi. W trakcie dyskusji przedstawicielka Politechniki Warszawskiej wskazała, że dobrą praktyką stosowaną na uczelni są wszelkiego rodzaju wizyty studyjne i warsztaty w przedsiębiorstwach, co umożliwia łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Z kolei reprezentantka Politechniki Śląskiej podzieliła się dobrymi praktykami stosowanymi na uczelni, którymi są:
Kolejnym punktem spotkania była prezentacja wybranych przykładów dobrych praktyk – edukacji osób po 50 r.ż. i o niskich kwalifikacjach, do których należą:
Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie analizy programów nauczania na trzech uczelniach, których przedstawiciele są członkami GRGO:
Prace GRGO będą kontynuowane podczas kolejnych spotkań.
Program spotkania (PDF)
LIDER PROJEKTU:
Krajowa Izba Gospodarcza
ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
PARTNER PROJEKTU:
Instytut Ochrony Środowiska
Państwowy Instytut Badawczy
ul. Krucza 5/11D
00-548 Warszawa
NADZÓR PROJEKTU:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa
Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-SR01/18 jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
© 2019-2024 Krajowa Izba Gospodarcza. Wszelkie prawa zastrzeżone.