Celem projektu jest zwiększenie wpływu przedsiębiorców sektora gospodarki odpadami na instytucje edukacyjne (zarówno z obszaru edukacji formalnej, jak i pozaformalnej), aby zdobywane kwalifikacje były dostosowane do realnych potrzeb pracodawców sektora…
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła VII edycję konkursu „Pracodawca Jutra”, mającego na celu wyróżnienie i promowanie podmiotów, które realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją.12 grudnia 2023 r. w The Tides w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody laureatom.
Tegoroczna edycja konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) obejmowała dwie główne kategorie: „Ambasador Edukacji” oraz „Rozwój Pracownika”. W ramach każdej z nich nagrodzono inicjatywy w segmencie mikro i mały przedsiębiorca, a także w segmencie średni i duży przedsiębiorca.
W ramach kategorii „Ambasador Edukacji”:
W ramach kategorii „Rozwój Pracownika”:
Podczas finałowej gali wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia od Sektorowych Rad ds. Kompetencji, w tym Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Sektorze Odzysku Materiałowego Surowców.
Nagrodę Branżową w konkursie Pracodawca Jutra 2023 w sektorze odzysk materiałowy surowców otrzymał Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o. za inicjatywę edukacyjną polegającą na kształtowaniu świadomości i odpowiedzialności ekologicznej w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami i ochrony otaczającego środowiska poprzez prowadzenie warsztatów edukacyjno-informacyjnych, konkursów, profili w mediach społecznościowych, dystrybucję materiałów, promocję filmów edukacyjnych wśród mieszkańców 13 gmin objętych działalnością zakładu.
Wyróżnienie Branżowe w Konkursie Pracodawca Jutra 2023 w sektorze odzysk materiałowy surowców otrzymał Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu za projekt edukacyjny polegający na utworzeniu „Ekologiczno-Edukacyjnego Placu Zabaw wraz ze Ścieżką Edukacyjno-Informacyjną” wybudowanego na zamkniętej kwaterze zrekultywowanego składowania.
Laureaci, wybrani przez Kapitułę Konkursu i Kapituły Sektorowe mają możliwość bezterminowego posługiwania się tytułem „Pracodawca Jutra 2023” lub odpowiednio „Pracodawca Jutra 2023 w sektorze …” oraz korzystania z logotypu konkursu na materiałach reklamowych i wizerunkowych. Każdy z wyłonionych zwycięzców ma możliwość promowania zwycięskiej inicjatywy w ramach działań komunikacyjnych i promocyjnych zaplanowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Konkurs „Pracodawca Jutra” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) oraz ze środków budżetu państwa.
Źródło: PARP
LIDER PROJEKTU:
Krajowa Izba Gospodarcza
ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
PARTNER PROJEKTU:
Instytut Ochrony Środowiska
Państwowy Instytut Badawczy
ul. Krucza 5/11D
00-548 Warszawa
NADZÓR PROJEKTU:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa
Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-SR01/18 jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
© 2019-2024 Krajowa Izba Gospodarcza. Wszelkie prawa zastrzeżone.