Celem projektu jest zwiększenie wpływu przedsiębiorców sektora gospodarki odpadami na instytucje edukacyjne (zarówno z obszaru edukacji formalnej, jak i pozaformalnej), aby zdobywane kwalifikacje były dostosowane do realnych potrzeb pracodawców sektora…
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców w odpowiedzi na bieżące wyzwania i potrzeby sektora gospodarki odpadami na podstawie przeprowadzonych badań oddziaływania pandemii COVID-19 na sektor gospodarki odpadami wydała Rekomendację nadzwyczajną dotyczącą wsparcia szkoleniowo-doradczego pracowników sektora gospodarki odpadami w zakresie zwalczania skutków pandemii COVID-19 (PDF).
W celu wdrożenia rekomendacji Rady Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła projekt nadzwyczajny w ramach Działania 2.21 PO WER. współfinansowany z funduszy europejskich adresowany do przedsiębiorstw sektora odzysku materiałowego surowców (sektor definiowany poprzez wpis do PKD E38 prowadzonej działalności) w zakresie podniesienia kompetencji/kwalifikacji pracowników sektora. Projekt zakłada przeprowadzenie w trybie usługi zdalnej (on-line) następujących usług szkoleniowych/doradczych.:
Nazwa usługi rozwojowej wspierającej zdobycie kompetencji, kwalifikacji |
---|
|
|
Zapraszamy przedsiębiorstwa sektora odzysku materiałowego surowców do skorzystania z usług oferowanych w ramach projektu.
Terminy zgłoszeń do udziału w trwającym naborze:
Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w projekcie powinni wypełnić formularz rejestracyjny udostępniony na stronie internetowej https://www.parp.gov.pl/component/site/site/formularz-kontaktowy-kompetencje-dla-sektorow-covid. Przy wypełnianiu formularza należy zapoznać się z definicją przedsiębiorstwa.
Jak wziąć udział w szkoleniach i doradztwie?
Do udziału w projekcie firmy mogą zgłaszać pracowników, którzy wpisują się w definicję pracownika o której mowa w art. 3 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i wykonujących pracę na rzecz przedsiębiorcy, tj.:
Operatorem projektu jest Krajowa Izba Gospodarcza z siedzibą przy ul. Trębackiej 4, 00-074 Warszawa. Zgodnie z treścią rekomendacji Rady, Operator będzie rekrutował mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz dużych przedsiębiorców działających w ramach wpisu PKD E.38 Działalność związana ze zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów, odzysk surowców.
Dofinansowanie do szkolenia/doradztwa wynosi 80% kosztu netto usługi szkoleniowej lub doradczej.
Krajowa Izba Gospodarcza niebawem uruchomi dedykowany portal obsługujący projekt, gdzie będą dostępne wszystkie dokumenty rekrutacyjne. Tym niemniej uprzejmie przypominamy, że pierwszym sygnałem dla Operatora o zainteresowaniu udziałem w projekcie jest wypełnienie formularza rejestracyjnego udostępnionego na stronie PARP.
Zapraszamy do udziału w projekcie !
LIDER PROJEKTU:
Krajowa Izba Gospodarcza
ul. Trębacka 4
00-074 Warszawa
PARTNER PROJEKTU:
Instytut Ochrony Środowiska
Państwowy Instytut Badawczy
ul. Krucza 5/11D
00-548 Warszawa
NADZÓR PROJEKTU:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa
Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-SR01/18 jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
© 2019-2024 Krajowa Izba Gospodarcza. Wszelkie prawa zastrzeżone.